З турботою про громаду села

                     У 2011 році при Лисогірській сільській раді була створена громадська організація. На загальних зборах було вирішено, що найбільше ії підходить назва - « До витоків». Інакше і не може бути. До витоків свого народу завжди потрібно повертатися, щоб не втрачати зв’язку з попередніми поколіннями. Якщо шанувати минувшину, то є надія на краще майбутнє.

                        28 листопада 2011 року місцева громадська організація отримала свідоцтво про реєстрацію об’єднання громадян №1. На чолі громадської організації є Базалук Антоніна Октавівна. Метою цієї організації є об’єднання громадян для вирішення різноманітних питань громади села. За один рік існування громадської організації було вирішено не одну гарну справу. Ті, хто свідомо аналізують роботу, можуть погодитися, що за такий короткий проміжок часу реальні справи у літопис організації можуть бути записані: за зібрані і перераховані кошти вдалося відремонтувати і встановити нові секції огорожі кладовища. 101 житель території « Маяк» відгукнувся на пропозицію Правлінської ради та сільського голови і зібрали 2 тисячі 418 гривень.

                     Для встановлення містка по території « Дружба» зібрано 4 тисячі 700 гривень ( 11 лисогірців).

                     На рахунку громадської організації – проведення у квітні 2012 року двох суботників по впорядкуванню територій кладовищ, вулиць, стадіона.

                    Гарні починання знайшли своє провадження у інших справах. Спонсори (керівник ФГ « Олег» Юрченко О.І., керівник ПСП «Ніко» Чатікян А.Ф.,) не залишилися осторонь проблем села і підтримали організацію фінансами. У 2012 року стало можливим перерахувати 24 тис. гривень для часткової сплати підприємцю Адабіру В., за місток,встановлений через р.Чорний Ташлик, 10 тисяч гривень були направлені для виготовлення проектно-кошторисної документації для термомодернізації приміщення Лисогірської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 і перераховані на рахунок відділу освіти Первомайської РДА.

                     До дня Перемоги Правління громадської організації виділило 2 тисячі гривень для організації вогника для ветеранів та 1 тисячу гривень - на закупівлю феєрверка. Завдяки існуванню організації « До витоків» стала нагода преміювати авторів символіки громади: тексту Гімну села Ковтонюка В.А., Гербу села Шрама О.Л. також кравчинь села Гусєву К. Даленко Наталю та Цибух Риту у розмірі 200 грн. за оздоблення Прапору громади та національних костюмів.

                       Громадська організація « До витоків» підтримала медичний персонал і до Дня медпрацівника виділила 200 грн. для придбання тонометра, фонендоскопа та паперу.

               Діяльність організації висвітлюється у місцевій газеті «Лисогірчанка» та інтернет-сайті www.lysagora.jimdo.com

               До Дня села для відкриття Дошки пошани громадська організація знайшла можливість виділити 300 грн. для фотографування колективів та їхніх представників.

               500 грн. було виділено для придбання фарби для фарбування огорожі кладовища(територія «Маяк»).

                       Благочинні наміри жителів села краплина до краплини допомагають зробити у селі затишок, порядок, комфорт та ін. Члени громадської організації отримали посвідчення членів організації « До витоків» і сплачують внески, кошти з яких будуть задіяні під час спланованої акції чи вирішення актуального питання.

 

 

                               Члени Правлінської ради: Платонова Н.В.

                                                                               Жуматій Н.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

СТАТУТ

 

 

Лисогірської

  

 

громадської

 

 

організації

 

 

«До витоків» 

 

 

                                с. Лиса Гора

2011р.

 

«ЗАРЕЄСТРОВАНО»

Виконавчим комітетом Лисогірської  сільської

 ради

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

установчими зборами засновників Лисогірської громадської організації «До витоків» Первомайського району Миколаївської області

Протокол № 1

від 25листопада 2011 року

Свідоцтво № 1 від 28 листопада 2011 р.

Рішення № 59

Сільський голова______ В.О.Базалук

 

М.П.

  

  

                                               1.Загальні положення

 

1.1 Лисогірська громадська організація "До витоків " ( далі по тексту - Організація) - є місцева громадська неприбуткова організація, яка об'єднує на добровільних засадах суспільно активних громадян.

1.2 Організація діє на основі Конституції України, Закону України «Про об'єднання громадян», цього Статуту та чинного законодавства України.

1.3.Діяльність організації розповсюджується на: Миколаївська область Первомайський район село Лиса Гора, село Н.Павлівка.

1.4.Юридична адреса Організації: 55250 Україна Миколаївська область Первомайський район село Лиса Гора, пров. Комсомольський, 2а.

1.5. Організація є юридичною особою. Статусу юридичної особи Організація набуває з дня реєстрації, яка здійснюється у порядку, встановленому законодавством України.

1.6. Після набуття статусу юридичної особи, Організація має право від свого імені укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права та нести обов'язки, пов'язані з її діяльністю, бути позивачем та відповідачем в суді, господарському та третейському суді.

1.7. Організація має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, печатку, штамп із своїм найменуванням та символікою, емблему та інші реквізити, які реєструються згідно чинного законодавства.

1.8.   Повна назва організації: 

 

повна:

Лисогірська громадська організація «До витоків»

скорочена:

ЛГО «До витоків»                

    

2. Мета та завдання громади

 

2.1. Основною метою діяльності Організації є сприяння захисту та реалізації прав, свобод, соціальних, економічних та інших інтересів своїх членів.

2.2. Завдання Організації є:

- участь у реалізації програм соціально - економічного, культурного розвитку села, інших місцевих програм;

-   участь у розбудові та благоустрої села;

-   задоволення та захист своїх законних соціальних, побутових, економічних,   творчих, вікових, національно – культурних, спортивних та інших інтересів.

2.3. Для здійснення поставлених статутних цілей та завдань Організація має право:

-   розробки та здійснення громадських заходів, програм, планів;

-   організації та проведенні широкомасштабних громадських заходів щодо        

     підтримання, відновлення і поліпшення благоустрою села та соціальних закладів;

-         виступати учасником цивільно-правових відносин, набувати майнові та немайнові права;

-         представляти й захищати законні інтереси своїх членів у державних органах місцевого самоврядування та інших організаціях;

-       створювати установи та організації;

-         одержувати від органів державної влади і управління та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для реалізації своїх цілей і завдань;

-       вносити пропозиції до органів виконавчої влади і управління;

-       розповсюджувати інформацію і пропагувати свої ідеї та цілі;

-       засновувати засоби масової інформації;

-       організовувати та проводити громадські заходи ( фестивалі, свята, лекції та інше );

-       проводити інформаційні кампанії та заходи;

-       здійснювати інші завдання, що відповідають меті діяльності Організації;

-         здійснювати необхідну господарську та іншу комерційну діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ та організацій із статусом юридичної особи, заснування підприємств в порядку, встановленому законодавством України.

 

  1. Членство в громаді

 

3.1.         Членство може бути індивідуальним і колективним.

3.2.         Індивідуальними членами Організації можуть бути особи, які досягли 18-річного віку, визнають Статут Організації, сплачує членські внески або підтримує організацію безпосередньою участю у її діяльності.                

3.3.         Прийом в члени Організації проводиться індивідуально за письмовою заявою вступаючого простою більшістю голосів, з подальшим затвердженням Правлінням Організації, рішення якої є обов'язковим.

3.4.         Членство в Організації може бути припинено за письмовою заявою члена Організації у випадку здійснення ним вчинку, який не сумісний з його перебуванням в Організації. Кожен випадок виключення члена Організації   розглядається Правлінням Організації, рішення якої є остаточним.

3.5.         Колективними членами Організації можуть бути трудові колективи підприємств, організацій, які підтримують і визнають статутні цілі Організації і виявили бажання бути її колективними членами.

3.6.         Прийом колективних членів до складу Організації здійснюється на підставі рішення трудових колективів та зборами членів інших організацій які бажають бути колективними членами Організації. Питання прийому колективного члена Організації або виключення з неї відноситься до компетенції Правління.

 

  1. Права та обов'язки члена громади

 

4.1 Член Організації має право:

-         обирати і бути обраним до керівних органів Організації;

-         брати участь у всіх заходах які проводяться Організацією;

-         користуватися всебічною підтримкою Організації під час реалізації ним практичної діяльності, передбачено Статутом та в інших необхідних випадках, передбачених цілями та метою Організації;

4.2.   Член Організації зобов'язаний:

-         чітко дотримуватися вимог Статуту Організації і зміцнювати єдність Організації;

-         своєчасно сплачувати членські внески в розмірах та строках визначених Загальними зборами членів;

-         в громадській діяльності і в повсякденному житті не дозволяти собі робити вчинки, які б ганьбили себе і громаду в цілому;

-     виявляти ініціативу і підприємливість для всебічного розвитку Організації.

 

  1. Структура та керівні органи

 

5.1. Вищим керівним органом Організації є Загальні збори її членів, які відбуваються не менш ніж один раз на рік.

Загальні збори членів Організації, простою більшістю голосів обирають Правління, голову Правління, його заступника, та Ревізійну комісію. На загальним зборах рішення приймаються шляхом відкритого голосування.

Загальні збори є правомочними, якщо в їх роботі бере участь більше половини членів Організації (обраних делегатів).

Норму представництва на загальні збори визначає Правління громади.

5.2. Загальні збори приймають рішення з будь-яких питань діяльності Організації:

- вносять зміни та доповнення до Статуту Організації;

- визначають головні та перспективні напрямки її діяльності;

- обирають та відкликають Правління Організації, голову Правління, його заступника, голову та склад Ревізійної комісії;

- заслуховують та затверджують звіт про діяльність Правління та Ревізійної комісії;

- загальні збори мають право відкликати будь-якого члена організації або достроково провести перевибори всього складу виборного органу у випадку порушення ними статутних вимог;

- позачергові загальні збори можуть бути скликані на вимогу Правління Організації, голови Правління.

5.3. В період між Загальними зборами Організації, її діяльністю керує Правління, очолюване головою.

5.4. Голова Організації, його заступник обираються терміном на 5 років.

5.5. Правління обирається терміном на п'ять років в складі – 3 - 5 осіб.

5.6. Правління:

- здійснює керівництво поточною діяльністю Організації, забезпечує виконання статутних завдань та рішень загальних зборів;

- розробляє план зовнішньої та внутрішньої діяльності Організації;

- приймає рішення про створення підприємств, установ, організацій із статусом юридичної особи, затверджує їх статути та положення;

-   визначає порядок та розмір сплати членських і вступних внесків;

- розпоряджається фінансовими і матеріальними засобами, розробляє для затвердження загальними зборами кошториси доходів та витрат, звіти про витрати коштів;

- вносить пропозиції на розгляд загальних зборів щодо внесення доповнень до Статуту;

- приймає рішення з питань діяльності організації;

5.7. Засідання Організації вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менше 2\3 членів Організації. Рішення приймаються простою більшістю голосів.

5.8. Голова Правління

- здійснює керівництво всією діяльністю та представляє громаду у відносинах з державними, громадськими та іншими організаціями, приватними особами, як в Україні так за її межами;

- за дорученням діє від імені громади;

- укладає угоди, видає доручення на розпорядження коштами та майном громади, має право першого підпису на фінансових та інших документах;

- відкриває та закриває рахунки в банках та інших фінансово-кредитних установах; вносить питання на розгляд Правління;

-   забезпечує виконання прийнятих планів діяльності громади;

- підписує кошториси доходів та витрат, звіти, вхідну та вихідну документацію та інші важливі документи;

- здійснює прийом та звільнення штатних працівників, встановлює розподіл обов'язків;

- виконує інші функції, згідно до Статуту громади;

5.9. Заступник Голови Правління:

- координує роботу всіх структурних підрозділів громади;

- організовує роботу Правління громади, в разі відсутності Голови Правління виконує його обов'язки.

5.10. Органом контролю фінансово-господарської діяльності громади є Ревізійна комісія, яка обирається загальними зборами терміном на 5 років, до складу якої входить три особи: (голова та інші члени).

До складу Ревізійної комісії не можуть входити члени Правління громади. Голова Ревізійної комісії може брати участь у засіданнях Правління громади з правом дорадчого голосу.

5.11. Ревізійна комісія:

- здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю організації;

- проводить перевірку діяльності громади не менш ніж 1 раз на рік.

( перевіряє подані Правлінням звіти, фінансову документацію і надає по них висновки) ;

- має доступ до всіх фінансово - господарських документів громади;

-   звітує про результати перевірок перед загальними зборами.

5.12. Рішення Ревізійної комісії приймаються простою більшістю голосів.

 

  1. Кошти та майно громади

 

6.1. 3 метою виконання статутних завдань і цілей Організація може здійснювати необхідну господарську та іншу комерційну діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій із статусом юридичної особи.

6.2. Контрольні, податкові та інші контролюючі державні організації України мають право проведення перевірки фінансово-господарської діяльності громади.

6.3. Організація і засновані нею об'єкти господарської діяльності можуть мати у своїй власності або орендувати виробничі, житлові та нежитлові приміщення, інші споруди культурного, спортивного, побутового, виробничо-господарського та іншого призначення, земельні ділянки, сільськогосподарські угіддя, інше рухоме та нерухоме майно і засоби виробництва, володіння якими дозволено законом.

6.4. Кошти Організації складаються із власних, вступних, членських внесків, відрахувань з прибутку заснованих нею госпрозрахункових організацій і підприємств, добровільних пожертв власності на кошти та майно, передане їй засновниками, державою у встановленому законом порядку.

6.5. Розмір вступних внесків визначається Правлінням Організації.

 

  1. Порядок внесення змін та доповнень до Статуту

 

7.1. Зміни та доповнення до Статуту Організації приймаються Загальними зборами, якщо за них проголосувало більш ніж 3\4 від загальної кількості присутніх.

7.2. Зміни до статуту підлягають обов'язковій реєстрації.

 

  1. Припинення діяльності

 

8.1. Припинення діяльності Організації може відбутися шляхом її реорганізації або ліквідації за рішенням загальних зборів.

8.2. При реорганізації Організація її майно і немайнові права та обов'язки переходять до правонаступника.

8.3. Ліквідація Організації здійснюється за рішенням загальних зборів, якщо рішення підтримало не менше ніж 3\4 голосів від присутніх на зборах, або за рішенням суду.

8.4. При ліквідації Організації, ініціатором ліквідації створюється ліквідаційна комісія, яка проводить всі дебіторські та кредиторські розрахунки.

8.5. Кошти та інше майно Організації, в разі ліквідації не можуть перерозподілятися між членами громади і передаються іншій організації відповідного виду, а у випадках, передбачених законодавством передаються державі.

 

 

 

 

 

Реквізити Лисогірської ГО «До витоків»

Лисогірська громадська організація «До витоків»

55250 пров.Комсомольський, 2а

с. Лиса Гора Первомайського району Миколаївської області

 

ТВБВ №10014/0118

Філії – МОУ Ощадбанку м.Первомайськ

р/р 26003300195178

код 36855698

МФО 326461

 

 

 

      

 

       Члени правління ЛГО «До витоків»                           А.О.Базалук

                                                                                               Н.В.Жуматій

                                                                                               Н.В.Платонова